window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1BEJ5G7ZYT'); G-1BEJ5G7ZYT

Badem Göz Ameliyatı

İple göz germe; insan yaşamında çevresel ve genetik faktörlere bağlı olarak görülen yaşlanma etkilerini ortadan kaldırmayı amaçlayan estetik bir operasyondur.  Temel olarak estetik kaygılarla gerçekleştiriliyor olsa da sağlıklı bir görünüş için önem arz eder.

Badem Göz Uygulamasını Kimler Tercih Eder?

Kadınlar ve son dönemlerde erkekler tarafından yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Ameliyatsız iple badem göz operasyonu profesyoneller tarafından gerçekleştirilmesi gereken oldukça kritik bir uygulamadır. İnsan vücudunun görsel açıdan en önemli kısmı olan yüz ile ilgili radikal değişiklikler anlamına gelir. Bu operasyondaki hata/eksiklik ciddi sonuçlar doğurabilecek cinstendir. Durum böyle olunca ameliyatsız iple badem göz operasyonunda doktor seçimi oldukça değerli bir konu olur.

İp Germe Tekniği Nedir?

İster kadın olun ister erkek gözlerinizin daha güzel görünmesini isteyebilirsiniz. Bu durumda estetik operasyonlara başvurmanız gerekebilir. Ameliyatsız iple badem göz operasyonu olarak bilinen alternatifle başarılı çözümler mümkündür.  İngilizcede fox eyes-cat eyes-almond eyes olarak da bilinen uygulamaların en sık tercih edilenlerinden olan iple badem göz uygulamasına aşağıda bütün detaylarıyla göz atabilirsiniz.

Badem Göz İşlemi Kalıcı Mıdır?

Farklı estetik uygulamalarla birleştirilebilecek olan iple germe işleminin son dönemin en ideal çözümü olduğunu da ifade etmek gerekir. İşlemin kalıcılığı uygulanan cilt tipindeki kırışıklıklara bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Ameliyatla yapılan işleme göre tabiki daha geçici bir çözümdür.

Badem Göz Uygulaması Nasıl Gerçekleşir?

Badem göz operasyonun gerçekleştirilmesi aşamasında titizlik/sterilizasyon daima ön planda olmalıdır. Böylelikle elde edilecek sonuç da daha kaliteli ve kusursuz olacaktır. Bu anlayıştan hareketle hastaya lokal anestezi verilerek işleme başlanmaktadır. Genel anestezinin gerekli olmaması hastanın daha kısa sürede kendine gelmesini sağlar.

İple germenin gerçekleştirileceği alanlar belirlenerek burada gerekli işaretlemeler yapılmaktadır. İşlem öncesi doğru planlama önem arz eder. İnce iğneler kullanılarak söz konusu bölgelere yerleştirilen ipliklerle germe işlemi gerçekleştirilmektedir. Badem göz işleminin çok uzun süren bir operasyon olmadığından söz etmek gerekir. Üstelik komplikasyon ihtimali de yüksek değildir.

Badem Göz Uygulaması Kimlere Yapılabilir?

İple badem göz uygulaması göz şeklinden rahatsız olan tüm bireylere uygulanabilmektedir. Yaş sınırı olarak 18 yaşın altındaki bireylere önerilmemektedir (özel sendromlara bağlı çocuklarda meydana gelebilen sosyal sıkıntıları göz ardı ettiğimizde).

Badem Göz Estetiği Sonrasında Süreç Nasıldır?

İple gerçekleşen germenin ilk etapta hafif morluklara neden olacağını ifade etmek gerekir. Ancak kısa sürede geçecek olan bu morluklar günlük yaşantınıza dönmenize engel değildir. Operasyon sonrasında yüze ve göze darbe, yüzün ve gözün kaşınması ya da yüz üstü uyumadan uzak durmak gerekir. Makyaj ve havlu ile gözünüzü silmemelisiniz. İyileşme süreci tamamlandığında bu aşamaların önüne geçmek mümkün olur. Etkisi 2 yıla kadar devam eden bu işlemle daha canlı bir göz yapısına sahip olabilirsiniz.

 

 

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.