window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1BEJ5G7ZYT'); G-1BEJ5G7ZYT

Boyun Germe

Boyun germe operasyonu, bireylerin boyun bölgesinde ortaya çıkan kırışıklıkları sarkmaları gidermek ve görsel kusursuzluğu yakalamak anlamında tercih ettikleri başarılı uygulamalardan bir tanesidir. Cerrahi bir işlem olan boyun germede deri ve deri altındaki yağ tabakasına müdahale edilmektedir. Böylelikle görsel anlamda daha başarılı sonuçlara ulaşılması mümkündür.

Boyun Germe Nedir?

Kadın ve erkekler tarafından tercih edilen bir uygulama olan boyun germe çerçevesinde daha sağlıklı bir boyun yapısına kavuşmak arzu edilmektedir. Bu çerçevede boyundaki fazla yağ ve cilt dokusunun alınması amaçlanmaktadır. Cerrahi bir işlem olarak boyun bölgesinde sarkmalar olan bireyler için gerdirme uygulaması gerçekleşir. Germe işlemi gerçekleşirken amaç görsel kusursuzluktur.

Boyun germe uygulamaları diğer estetik uygulamalarla birlikte kombine şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu nedenle de boyun germe uygulamasının diğer pek çok estetik işlemle birlikte gerçekleştirilmesi muhtemeldir. Genellikle de yüz germe ameliyatı ile beraber tercih edilmektedir. Uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilmesi gereken boyun germe uygulamaları doğru uygulandığı takdirde kusursuz sonuçları beraberinde getirecektir.

Kimler Boyun Germe Uygulamasına Başvurmalıdır?

Boyun germenin kimler tarafından tercih edileceği ile alakalı bir sınırlama yoktur. Ancak bazı özellikleri taşıyan kimselerin boyun germeye ihtiyaç duyma olasılığı çok daha fazladır. Bu çerçevede sık sık kilo alıp verenler, yaşlılar ve strese maruz kalanlarda boyun germe ameliyatına başvurma ihtimali oldukça fazladır.

Boyun bölgesinde daha sıkı ve görsel anlamda daha kaliteli sonuçlar elde edilmesi adına hareket edilmektedir. Bu çerçevede amaç daha kusursuz bir görünüme kapı aralamaktır. Siz de bu konuda en ideal seçenekler için boyun germenin ayrıcalıklarını yakalamaya başlayabilirsiniz. Başarılı bir boyun germenin gerçekleştirilmesi adına uzman bir estetik hekimi tercih etmelisiniz.

Boyun Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Bu işlem genel ya da lokal anestezi altında yapılabilmektedir. Genel anestezi uygulaması çerçevesinde gerçekleştirilen boyun germenin 1 saat ile 2 saat aralığında devam ettiği bilinmektedir. Lokal anestezi altında ise işlem ortalama aynı sürede tamamlanmaktadır. Lokal ya da Genel anestezi ile yapılıp yapılamayacağı uzman hekimle beraber verilmesi gereken bir karardır. Bu çerçevede germe ameliyatı plana sadık kalınarak ve görsel anlamda kusursuzluğu yakalayacak şekilde gerçekleştirilmesi mümkündür. Germe uygulaması süresince boyun bölgesindeki fazlalıkların alınması ve daha düz bir görüntünün sağlanması amaçlanmaktadır.

Cilt altı dokuların gergin bir forma ulaştırılması amaçlanmaktadır. Özellikle de cildin gergin ve kaliteli bir yapıya sahip olması boyun germenin en ideal özelliklerinden bir tanesidir. Gençleşmeyi ve daha sağlıklı bir görüntüye kavuşmayı amaçlayan boyun germe konusunda siz de en ideal sonuçlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Boyun Germe Operasyonu Sonrasında İyileşme Süreci

Boyun germe uygulaması tamamlandıktan sonra iyileşme süreci başlar. Peki, iyileşme sürecinde mutlaka uymanız gereken kurallar nelerdir?

  • Operasyondan 4 ila 6 saat sonra hastanın beslenme ve yürüme süreci başlar,
  • Ameliyatı takiben 1-2 gün içerisinden sıkı pansuman açılır,
  • Ağrılara ve enfeksiyonlara karşı hekimin önereceği ilaçlar tercih edilmelidir,
  • İyileşme süresi boyunca hekim tarafından önerilmeyen ilaçlar kullanılmamalıdır,
  • Operasyondan sonra şişkinlik ve morluklar olması doğaldır. Ancak zamanla geçer,
  • Ameliyat sırasında oluşan izlerin saklanması adına kulak arkası tercih edildiğinden görsel anlamda bir sorun ortaya çıkmaz.

 

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.