window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1BEJ5G7ZYT'); G-1BEJ5G7ZYT

Endoskopik Orta Yüz Germe

Endoskopik orta yüz germe operasyonu, yaşlanma belirtilerinin en çok görüldüğü bölge olan yüzle alakalı kalıcı uygulamalardan bir tanesidir. Yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılmasını sağlarken kas azalması ve cilt esnekliğinin kaybolması nedeniyle görülen problemlerin giderilmesini sağlar. Yaşlanmanın durdurulamayacak bir durum olmasına karşın endoskopik orta yüz germe ile etkileri yavaşlatmak mümkündür.

Orta yüz germe uygulamalarında yüzün merkezi olarak kabul edilen gözaltı ve burun kenarlarında uygulamalar gerçekleşir. Yaşlanma etkisinin görüldüğü söz konusu alanlarda gerdirme ve sarkıklık giderme işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Endoskopik Orta Yüz Germe Kimler İçindir?

Yüz bölgesinde ortaya çıkan sarkmalar teknolojik gelişmelerle birlikte ortadan kaldırılabilecek sorunlardır. Teknolojide yaşanan gelişmelerle birlikte estetik ve güzellik algılarına uygun çözümler ortaya çıkar. Bu çerçevede çok yoğun tercih edilen orta yüz germe ameliyatı yüzün temel bölgelerinde ortaya çıkan yaşlanma etkilerini gidermektedir.

Yaşlanmanın en ciddi etkisi olan ciltteki hyalüronik asit miktarının düşüşü bağ doku seviyesinin de düşmesine neden olur. Bu durumda ciltte sarkıklıklar ve kırışıklıklar olması gayet doğaldır. Orta yüz germe operasyonu 30 – 55 yaş arasındaki hastaların çok yoğun bir şekilde tercih ettiği bir uygulamadır. Yanak sarkıklığı, gözaltı torbalanması ve yanak kemiğinin zayıflaması durumunda bu operasyon tercih edilmektedir. Yüzün daha hacimli ve güzel görünmesini sağlayarak gençlik etkisi yaratır.

Orta Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Endoskopik orta yüz germe ameliyatı klinik-ameliyathane ortamında ve uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir. Genç bir görünüme kavuşmak adına tercih edilen orta yüz germe ameliyatında genellikle genel anestezi tercih edilmektedir. Bu sayede ağrı hissinin azaltılması ve operasyonun daha kolay bir şekilde gerçekleşmesi mümkündür.

Operasyon sırasında hastanın yüz bölgesinde bulunan ve sarkıklıklara yol açan yağ yastıkçıkları kaldırılmaktadır. Amaçlanan, sarkan yüz dokularını eski yerine koymaktır. Arzu edilen gerginlik elde edildiğinde elmacık kemikleri ve yüzün merkezi ideal bir görünüme ulaşır. Yüzde derin çizgiler ve kırışıklıklar ortaya çıkmasına yol açan yumuşak dokudaki hasar giderilmektedir. Ameliyat esnasında atılan dikişler zamanla geçerken görsel olarak kalıcı bir etki ortaya çıkar. Daha dolgun ve sağlıklı bir yüz yapısına sahip olmayı destekleyen endoskopik orta yüz germe operasyonu sayesinde hastaların güzel görünmesi mümkündür. Diğer işlemlerde olduğu gibi ameliyat öncesi size tüm detayların ve özellikli durumların anlatıldığı bir form verilecektir, yönergeleri doğru uyguladığınızda süreç çok daha rahat geçecektir.

 

 

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.