window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1BEJ5G7ZYT'); G-1BEJ5G7ZYT

Göz Kapağı Ameliyatı

Göz kapağı ameliyatı tıp literatüründe ‘Blefaroplasti’ olarak bilinmektedir. Gözün görüntüsünü etkileyen göz kapaklarındaki problemlerin giderilmesini kapsayan bu uygulama oküloplastik cerrahide en çok tercih edilen çözümlerden bir tanesidir. Görsel anlamdaki olumsuzlukları ortadan kaldırmak adına yapılabilirken fonksiyonel sorunları da ortadan kaldırmada oldukça önemlidir.

Blefaroplasti kapsamında göz kapağında bulunan cilt fazlalıkları, bağ doku zayıflıkları, öne doğru fıtıklar, çökmeler, alt göz kapağı gevşemesi ve yağ torbalarının da alınması söz konusu olmaktadır. Hastanın göz yapısını doğrudan etkileyen bu uygulama yaygın bir estetik çözüm olarak kabul edilmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Kimlere Yapılmaktadır?

Blefaroplasti uygulaması göz kapağında görülen rahatsızlıkların tedavi edilmesi amacıyla başvurulan çözümlerden bir tanesidir. Hastanın taşıdığı özellikler değerlendirildiğinde ameliyat sonrasında amaç görsel ve fonksiyonel iyileştirme olarak kabul edilmektedir. Bu çerçevede hastanın ameliyata engel bir sağlık sorunu olmadığı sürece blefaroplastiye başvurulması mümkündür.

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Blefaroplasti uygulamaları hastaya uygulanacak işlem doğrultusunda lokal ya da genel anestezi uygulaması çerçevesinde gerçekleştirilebilmektedir. İşlem öncesi çizim ve planlama yapılır. Steril ortamda ve uzman hekim kontrolünde gerçekleşen ameliyatta planlamaya sadık kalınarak uygulama yapılır. Amaç hem hastanın sağlığına kavuşması hem de çekici bir görünüme ulaşmasıdır. Bu çerçevede göz kapağı ameliyatı uzmanlık gerektiren bir operasyondur. Hastanın durumu ve tercih edilecek operasyona bağlı olarak 45 dakika ile 1,5 saat arasında değişen işlemler mümkündür.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Göz kapağı operasyonu sonrasında hastanın aynı gün taburcu edilmesi söz konusudur. Tercih edilen uygulamaya göre dikiş atılması gerekebilir. Bu tür durumlarda dikişlerin üzerine yapıştırılan ince bantlarla hastanın iyileşme süreci takip edilir. Dikiş atılan operasyonlarda ilk dönemde izler görülse de sonraki süreçte izler kendiliğinden geçer.

Dört göz kapağında da işlem yapıldığı takdirde hastanın bir süre hastanede kalması gerekir. Bu uygulamalarda 4-5 gün sonra dikişlerin alınması söz konusu olurken hafif şişlik ve morluklar 2 hafta içerisinde geçer. Ancak morluk ve izlerin kaybolma süresi hasta metabolizmasına göre farklılık gösterir. Çünkü cilt yapısı güçlü hastalar iyileşmeye tepki vererek daha kısa sürede toparlayabilir. Diğer işlemlerde olduğu gibi ameliyat öncesi size tüm detayların ve özellikli durumların anlatıldığı bir form verilecektir, yönergeleri doğru uyguladığınızda süreç çok daha rahat geçecektir.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.