window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1BEJ5G7ZYT'); G-1BEJ5G7ZYT

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş kaldırma ameliyatı, yüzün en dikkat çeken yapılarından olan kaşlarla ilgili cerrahi uygulamalardır. İnsan yüzüne anlam katan ve yüz ifadesinin şekillenmesini sağlayan kaşlarda doğuştan ya da sonradan problemler ortaya çıkması mümkündür. Kaş düşüklüğü, göz kapağı üzerine yığılma ve diğer bütün durumlar estetik anlamda olumsuzluklara neden olmaktadır. Bu durumun üstesinden gelme isteyen pek çok hasta için kaş kaldırma ameliyatı değerli bir uygulamadır.

Yüz felci, kesici yaralanma ve kalıcı hasarın oluştuğu hastalarda görme sorunlarına da neden olan kaş problemlerinin tedavisi mümkün olabilmektedir. Görsel ve fonksiyonel manada daha ideal bir sonuç elde edilirken hastanın özgüven kazanması da sağlanabilmektedir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Kaşlarda görülen problemlerin giderilmesi ve kaşların kaldırılmasını kapsayan operasyonlar göz kapağı estetiği ile kombine şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Genç, güzel ve iddialı bir görünümü hedefleyen bu operasyonlar lokal ya da genel anestezi ile yapılır. Uzman hekimin tercihine göre belirlenen anestezi uygulamasından sonra tekniğe göre bistüri, elektrokoter ve radyofrekans kullanılmaktadır. Her operasyonda kesi ve dikiş uygulamaları farklılık göstermektedir. Hekim en uygun yöntemi hastaya anlatır ve birlikte karar alınır.

Saç içi veya kaş üzeri gibi farklı teknikler kaş kaldırma operasyonunda kullanılabilmektedir.

Kaş Kaldırma Operasyonu Sonrası İyileşme Süreci

Görsel anlamda daha iddialı bir kaş yapısına sahip olmak isteyen bireylerin tercihi olan kaş kaldırma uygulamasında iyileşme süreci genellikle sorunsuzdur. Çok yüksek efor gerektirmeyen aktiviteleri gerçekleştirebilecek olan hasta için kaş bölgesinde şişlik ve morluk görülmesi doğaldır. Ameliyat yöntemine bağlı olarak 1-2 gün ila 1-2 haftada tamamlanan iyileşme süreci hekim kontrolünde sonuçlanmaktadır.

İyileşme sürecinde çok ciddi ağrıların ortaya çıkması söz konusu olmasa da operasyonu takiben ilk birkaç gün kaşların hareket ettirilmesi zordur. Operasyonda tercih edilen tekniğe bağlı olarak geçici his kayıpları doğaldır. İlk 5 gün kaş bölgesine su değdirilmediği ve 7-10 günlük süreçte dikişlerin alındığı durumlarda kaliteli bir iyileşme gerçekleşir. Kalıcı bir uygulama olarak tercih edilen kaş kaldırma operasyonu sonrasında hastanın arzu ettiği görünüme ulaşması mümkün olabilmektedir. Diğer işlemlerde olduğu gibi ameliyat öncesi size tüm detayların ve özellikli durumların anlatıldığı bir form verilecektir, yönergeleri doğru uyguladığınızda süreç çok daha rahat geçecektir.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.