window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1BEJ5G7ZYT'); G-1BEJ5G7ZYT

Liplift (Dudak Kaldırma)

Liplift, üst dudakta görülen sarkmaların ya da şekil bozukluklarının giderilmesi amacıyla tercih edilen operasyonlardır. Dudak Kaldırma olarak da bilinen müdahalede asıl amaç  dudak ve burun arasındaki mesafenin ideal ölçülerde olmasını sağlamaktır. Bu nedenle de yüzün bütünü ölçülür bu mesafenin yüzdeki duruşu hesaplanır. Altın orana en yakın olacak şekilde hesaplamalar yapılır ve buna uygun olarak dudak pozisyonu değiştirilir.

Dudak Kaldırma Kimler için Uygundur?

Dudak kaldırma uygulaması, dudak-burun arasındaki mesafe yüz yapısına göre uzun olan kişilerde uygundur. Bu çerçevede kaşlar, gözler ve yanaklarla bir bütün oluşturan dudakların sarkmalarını gidererek daha güzel bir görüntü arzu edilmektedir. Üst dudağın yapısal olarak bozuk olması nedeniyle genellikle dudak dolgusu tercih edilmektedir. Ancak bu uygulama mevcut sorunlar nedeniyle arzu edilen sonuçlar beklentilere cevap vermez. Liplift işlemi dudak dolgusu ile kombine edildiğinde daha yüz güldürücü sonuçlar alınabilmektedir.

Liplift Nasıl Yapılmaktadır?

Liplift uygulamalarında amaç burun ve dudak arası mesafeyi kısaltmaktır. Bu çerçevede burnun hemen alt kısmından derinin kısaltılması işlemi gerçekleştirilmektedir. Hekim tercihine göre genel ya da lokal anestezi uygulamaları ile dudak kaldırma yapılmaktadır. Genellikle lokal anestezi tercih edilir.Küçük bir kesi ile gerçekleştirilen operasyonun süresi ortalama 1 saattir. Operasyon tamamlandığında bölgenin pansuman ile korunması hedeflenirken 1 günlük pansumandan sonra hastanın iyileşme süreci başlar.Bu kesi burun alt sınırından yapılır.

Dudak Kaldırma Operasyonu Sonrasında İyileşme Süreci

Üst dudaklarında olumsuz bir görünüme sahip hastaların tercih ettiği liplift uygulaması sonrasında iyileşme süreci kısa sürer. Operasyonu takip eden 72 saat içerisinde hafif şişlikler görülse de bu durum doğaldır. Şişliğin kontrol altına alınması adına soğuk kompres yapılması önerilmektedir. Burnun hemen altında izler olurken izlerin birkaç haftada iyileşmesi mümkündür. Fakat bu bölge konuşme yeme içme esnasında sık olarak hareket eden bir bölge olduğu için iz kalma ihtimali de artmaktadır. Bu noktada kullanılan özel dikiş teknikleri ve bazı hastalar işlemden aylar sonra uygulanan lazer uygulamaları ile iz mininmum seviyeye getirilir. Bu işlemi yaptıracak kişilerin burun altında çizgi şeklinde iz ihtimalini göz önünde bulundurarak yaptırması gerekmektedir.

İyileşme döneminde dudak hareketlerinde zayıflıklar olsa da iyileşme süreci sonunda dudak hareketlerinde bir kısıt olmayacaktır.  Diğer işlemlerde olduğu gibi işlem öncesi size tüm detayların ve özellikli durumların anlatıldığı bir form verilecektir, yönergeleri doğru uyguladığınızda süreç çok daha rahat geçecektir.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.