window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1BEJ5G7ZYT'); G-1BEJ5G7ZYT

Revizyon Rinoplasti

Revizyon Rinoplasti, estetik operasyon sonrasında hastaların memnun kalmadıkları durumlara yönelik iyileştirmeyi hedefleyen uygulamalardır. Burun ameliyatı sonrasında burunda görülen eğilme, asimetri ve yapı bozuklukları yeni bir cerrahi uygulamayı şart koşar. Hem görsel hem de fonksiyonel anlamda problemlerin ortaya çıkmasına karşı revizyon burun ameliyatı sayesinde kaliteli bir sonuca kapı aralamak mümkündür.

Estetik uygulamaları hastanın tercihleri ve hekimin planlaması doğrultusunda gerçekleşse de %10 ile %15 arasında memnuniyetsizlik söz konusu olabilmektedir. Bu da bütün estetik uygulamalarda revizyon çözümünü gerekli kılar. Revizyon uygulamaları çerçevesinde daha sağlıklı bir burun yapısı elde edilirken hastanın da memnuniyeti hedeflenmektedir.

Revizyon Rinoplasti Neden Tercih Edilmektedir?

Rinoplasti sağlıklı bireylerin burun yapılarında iyileştirme için başvurdukları bir işlemken revizyon rinoplasti bir burun ameliyatı sonrasında tercih edilmektedir. Düzeltme burun ameliyatı olarak da bilinen bu uygulamalar aşağıda sıralanan faktörler bağlamında gerçekleştirilmektedir.

  • Burun estetiği öncesinde problemin tam olarak bilinmemesinden kaynaklanan problemler,
  • Cerrahi teknik seçiminde yapılan hatalar,
  • Hastanın yapısal olarak çok ince ya da zayıf burna sahip olması,
  • Ameliyat ertesinde iyileşme sürecinde yaşanan sorunlar,
  • Estetik anlamda çok ciddi sorun olmamasına rağmen estetik uygulamaların tercih edilmesi,
  • Burun sırtında küçük bozuklukların ortaya çıkması,
  • Kıkırdak ve kemik yapılarında ortaya çıkan bozulmalar.

Tüm bu faktörler revizyon rinoplasti için nedenler olurken hastadan ya da uygulamadan kaynaklanan durumların da var olabileceği söylenebilir.

Revizyon Burun Estetiği ile Kesin Sonuç Alınır mı?

Burun estetiği konusunda yaşanan sorunlar sonrasında tercih edilen revizyon rinoplasti sayesinde amaç kesin sonuç almaktır. Bu çerçevede burun estetiği uygulamasının hem görsel hem de fonksiyonel olarak ideal sonuçlar doğurması amaçlanır. Uygulamanın zaten sorunlu bir durumu iyileştirmek adına tercih edilmesi ideal çözüm için doğru bir planlamayı gerektirmektedir.

Detaylı inceleme ve muayene sonrasında hastanın sorunu tespit edilerek revizyon rinoplasti planlaması yapılmaktadır. Bu planlama çerçevesinde gerçekleşen burun estetiği ile ilk uygulamada elde edilemeyen sonuca ulaşılır. Hastanın arzu ettiği görünüme kavuşması ve fonksiyonel sorunların ortadan kaldırılmasında hekimin uzmanlığı önem arz eder. Bu çerçevede hastanın ilk uygulamada karşı karşıya kaldığı problemi tekrar yaşamaması adına titizlik göstermesi gereklidir.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.