window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1BEJ5G7ZYT'); G-1BEJ5G7ZYT

Şakak Germe

Şakak germe ya da temporal lift olarak adlandırılan operasyon çapraz yönde dışa ve yukarı doğru gerdirme işleminin yapıldığı bir operasyondur. Yaşlanma sürecinde kaşların dış yarısı iç yarısından daha belirlin bir düşüklük gösterebilir. Bunun nedeni kaşın dış yarısının iç yarısına oranla çok daha minik kaslara sahip olmasıdır. Bu noktada şakaklarda sarkıklık meydana gelebilmektedir.

Şakak germe yüzünüze dinlenmiş, çekici bir görünüm kazandırmanızı sağlar. İşlem sırasında yüzün üst kısmı yükselir. Bu da kırışıklıkların sayısını ve derinliğini önemli ölçüde azaltır, etkileyici özellikler verir. Bu sayede teknik, güzellik endüstrisinde çok popüler hale geldi ve yaşlanma belirtilerine karşı mücadelede çok sayıda insana yardımcı oldu. Ameliyatın ortalama süresi sadece 1 saattir.

Şakak Germe Nasıl Yapılır?

Şakak germe operasyonu birbirinden farklı özelliklerde ki teknikler kullanılarak yapılmaktadır. Söz konusu teknikleri aşağıdaki gibi sıralamamız mümkündür.

Koroner Germe

Koroner kaldırma, saç çizgisi boyunca bir kulaktan diğerine bir kesi yapıldığı geleneksel bir tekniktir. Cerrah dokuları ve kasları açık bir şekilde görür, sıkılaştırma yapar ve pozisyonu düzeltir ve fazla yağları alır. Operasyon şakakların gerilmesini ve kırışıklıkları bile düzeltilmesini sağlar. Kellik eğilimi olan hastalar için yöntem önerilmez. Çünkü saç olmadan dikiş açıkça görülecektir.

Endoskopik Kaldırma

Endoskopik kaldırma, cerrahın kıllı bölgede sadece üç ila dört küçük kesi yaptığı nazik bir tekniktir. Endoskopik kaldırma, özel ekipman kullanımını içerir. İpler kasları ve dokuları sabitlemek için kullanılır.

Şakak germe operasyonunda genel olarak şu adımlar izlenir:

  • Cerrah hastanın cildinin durumunu, oluşan kırışıklıkların derinliğini inceler, olası kontrendikasyonları dışlamak için testler önerir.
  • İşlem genel anestezi altında yapılır. Mikro kesiler sayesinde alın derisi sıkılaştırılır. Derin boyuna kırışıklıklar, burun köprüsü bölgesindeki dikey kıvrımlar giderilir. Düşen kaşlar düzeltilir.
  • İki hafta içinde eriyen kesilerin üzerine düzgün dikişler atılır.
  • Bu, derin kesikler içermeyen nazik bir yöntemdir. Bu nedenle iyileşme hızlıdır. Alnı yüksek ve kelleşme eğilimi olan kişiler için uygundur.

Şakak Germe Operasyonundan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şakak germe operasyonundan sonra dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Söz konusu noktalar aşağıdaki gibidir.

  • Şakak germe operasyonundan sonra ağız, burun ve gözler açık kalacak şekilde sargılar yapılır. Bu sargılar 2 gün sonra çıkarılmaktadır.
  • Şakak germe operasyonundan sonra dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Özel bir yapıda olan bu dikişler erir.
  • Operasyondan sonra uyuma ve gerginlik hissi meydana gelmektedir. Bu süreç iki hasta içerisinde düzelecektir.
  • Operasyondan 1 hafta sonra günlük yaşantınıza kolay bir şekilde dönebilirsiniz.
  • Operasyondan sonra ki sonuçlar kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Bu doğrultuda bazı sonuçlar 5 yıl bazı sonuçlar ise 10 yıl korunabilmektedir.
  • Operasyon sonrasında aşırı yorgunluk, güneş ve darbelere karşı kendinizi korumalısınız.

Şakak Germe ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Şakak germe operasyonunun tekrarlanması gerekir mi?

Ameliyat sonrası önerilere uyarsanız, kaş kaldırmanın sonucu sizi 5-7 yıl memnun edecektir. Bundan sonra istenirse düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Blefaroplasti ile şakak germe opersayonu kombine edilir mi?

Evet bu operasyonların kombine bir şekilde yapılması mümkündür.

Operasyondan sonra iz kalır mı?

Şakak germe operasyonundan sonra meydana gelen izler kısa bir süre de ten rengini alır. Aynı zamanda bu izler gizli yerlerden oluşur ve görünür değillerdir.

 

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.