Yüz Germe

Yüz germe, bireylerin çeşitli nedenlerle yüzlerinde meydana gelen kırışıklıkların ortadan kaldırılması için uygulanan bir estetik cerrahi operasyonudur. Yüz germe, farklı cerrahi teknikleri içerebilir. Yüz germe tüm yüz ve boyun bölgesine ya da sadece bireysel bölgelere yayılabilir. Alın germe genellikle yüz germe işleminden farklıdır.

Yüz Germe ile Neler Elde Edilebilir?

Doğal yaşlanma süreci içerisinde yüz bölgesinde ve daha derin katmanlarda cilt ve deri altı elastikiyet kaybı, kaslar ve bağ dokusu tabakasında sarkmalar meydana gelir. Amaç yüzeysel mimik kırışıklıkları düzeltmek değil gelişen fazla cildi düzeltmek ise botulinum toksin A (Botoks) , otolog yağ ve dermal dolgu maddeleri ile tedavi gibi daha az invaziv önlemler yüz gerdirmenin alternatifi değildir.

Yüz germe ile yaşlanma belirtileri yaklaşık 10 yıl geriye alınabilir. Bu yeni başlangıç ​​noktasından itibaren cilt doğal olarak yaşlanmaya devam eder. Ancak çoğu durumda 8 ila 10 yıl sonra yüz germe işleminin tekrarlanması mümkündür. Deneyimli ve yetkin bir cerrah seçmek, yüz gerdirmenin maske benzeri bir görünüme neden olmamasını sağlamalıdır.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe işlemi farklı şekillerde yapılabilir. Çoğunlukla genel anestezi altında yapılır. Ancak mini germe gibi daha küçük operasyonlar için lokal anestezi de bir seçenek olabilir. Sadece küçük yaşlanma belirtileri durumunda anlamlı olan ve uzun süreli sonuçlara yol açmayan mini-lifting, nispeten basit bir işlemdir.

Çoğu durumda şakaklar, yanaklar ve boyun aynı anda gerilir ve kaslar da bu bağlamda kısalır. Kaldırma, göz kapağı estetiği gibi diğer estetik işlemlerle de kombine edilebilir . Kesim genellikle şakak kıllarında saç çizgisinin yaklaşık 5 cm gerisinde başlar. Kulağın önünden geçer ve ensede kulakların arkasında biter. Daha sonra cilt alttaki dokudan ayrılarak bağ dokusu ve kaslar düzeltilir. Yağlı alanlar da yara kenarları kapatılmadan ve yara bölgesine sekresyonun bir gün boyunca dışarı atılması için emme drenajları yerleştirilmeden önce çalışılmalı ve şekillendirilmelidir. Günümüzde endoskopik olarak da pek çok sıkılaştırma işlemi yapılabilmektedir. Bu da daha küçük kesilerin yeterli olduğu anlamına gelmektedir.

Yüz Germe Operasyonundan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz germe ameliyatından sonraki ilk birkaç hafta içinde işlem yapılan bölgede şişlik, morluk, gerginlik ve uyuşma hissi beklenebilir. En şiddetli şişlik işlemden 1 ila 2 gün sonra meydana gelir ve yüzünüzün görünümünü geçici olarak önemli ölçüde değiştirebilir. Şişlik 2-3 hafta içinde azalacaktır. Yüz germe ameliyatının bir sonucu olarak sinir hasarının neden olduğu yüz kaslarında kalıcı hasar son derece nadirdir.

1-2 gün sonra bandaj ve drenler alınır. Tam rejenerasyona kadar geçen süre , bireysel yatkınlığa ve müdahalenin boyutuna bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir . Ameliyattan sonra kesinlikle 5 ile 7 gün arasında tamamen dinlenmenize izin vermelisiniz . Yüz germe ameliyatından sonraki ilk birkaç gün krem ​​ve merhemlerden kaçınılmalıdır. Doğrudan güneş ışığı, ısı, sauna ve solaryum dört hafta boyunca tabu.

 

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.