window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1BEJ5G7ZYT'); G-1BEJ5G7ZYT

Burun Eti Küçültme

Burun Eti Küçültme, burunda konkalar dediğimiz yapılarda farklı teknolojiler ile küçültme yaptığımız bir operasyonduır. Amaç hastanın nazal havayolunu açmak ve konforunu arttırmaktır.

Burun Eti Nedir?

Burun etlerinin büyük olması burundaki havayolu tıkanıklıklarının önemli bir sebebi haline gelmiştir. Konkalar solunum yolunda farklı fonksiyonları bulunan mukoza ve kemikten oluşan yapılardır. Bu yapı hava yoluyla burna girmesi muhtemel partikül ve virüslerin temizlenmesini sağlar. Havanın filtrelenmesinde çok büyük bir rolü olan burun etinin havayı ısıtma ve nemlendirme konusunda da işlevi çok önemlidir.

Burun etinde büyüme ve şişmenin meydana gelmesi halinde solunum problemlerinin yaşanması mümkündür. Kemik ve yumuşak dokuda birlikte yaşanan büyüme nedeniyle bireylerin konforunda görülen düşüş nedeniyle burun eti küçültme tedavisi gerçekleştirilmektedir. Öncelikle medikal tedavi başlanan hastalarda bu tedaviye sonuç alınamayınca cerrahi önerilir

Burun Eti Küçültme Uygulamaları

Tedavide tercih edilen ilk seçenek burun spreyleri olarak kabul edilmektedir. Cerrahi tedavinin ise farklı yöntemleri bulunmaktadır:

Radyofrekans Yöntemi

Burun eti küçültme uygulamasında tercih edilen radyofrekans yöntemi bir çeşit büzüştürme yöntemidir. Lokal ve genel anestezi uygulamasıyla gerçekleştirilebilen işlemde etin hacimsel olarak küçülmesi hedeflenmektedir. Bu sayede nefes almanın kolaylaşması hava yolunun açılması sağlanmaktadır.

Lazer ile Burun Eti Küçültme

Holmium Lazer uygulaması ile burun eti küçültülmesidir

Burun Eti Küçültme Ameliyatı

Burun etinde görülen anormal büyümeler zaman zaman ameliyatlarla küçültülmektedir. Bu operasyon en son seçenek olarak değerlendirilse de hastanın sağlık durumuna bağlı olarak farklı tercihlerde bulunulması mümkündür. Eğer polip görünümü meydana gelmemişse rutinde çok tercih edilen bir uygulama değildir. Diğer işlemlerde olduğu gibi tedavi öncesi size tüm detayların ve özellikli durumların anlatıldığı bir form verilecektir, yönergeleri doğru uyguladığınızda süreç çok daha rahat geçecektir.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.