window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1BEJ5G7ZYT'); G-1BEJ5G7ZYT

Çene Dolgusu

Çene dolgusu, çenenin ve yüz şeklinin belirlenmesini sağlayan en önemli dolgu uygulamalarından bir tanesidir. Ayrıca çene şekli, yüz güzelliği, çene formu ve yüzün uyumunu doğrudan etkileyen çene dolgusu sıklıkla tercih edilmektedir. Bu noktada yüzün estetik oranının da düzeltilmesini sağlayan çene dolgusu ile siz de belirgin bir çeneye sahip olabilirsiniz. Şimdi gelin, çene dolgusu ile ilgili merak edilen tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

Çene Dolgusu Neden Tercih Edilir?

Çenenin şeklini değiştirmek ve daha belirgin bir görünüm elde etmek için hyalüronik asit ile çene dolgusu yapılmaktadır.  Herhangi bir türde çene dolgusunun en yaygın nedeni zayıf çene olarak bilinen durumu düzeltmektir.

Bazı kişilerde yapısal olarak çene geriliği bulunmaktadır ve bunun tedavisi için etkili bir yöntemdir.

Asimetrik bir yüz profiline sahipseniz ve çeneniz içe doğru çekikse burnunuzla alnınız arasındaki denge bozulabilir. Çene büyütme işlemi yüz yapınıza çok daha uyumlu ve rahat bir görünüm kazandırabilir.

Ek olarak, çene dolgusu gıdı görünümünü en aza indirmek için  de idealdir.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene bölgesinin hijyenik bir hale dönüştürülmesinden sonra doktor, enjeksiyonların neden olabileceği olası rahatsızlığı azaltmak için anestezik bir krem ​​uygulayacaktır. Bu işlemde kullanılan iğneler son derece incedir ve sonuç hemen fark edilir.

Çene Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Çene dolgusu 9 ila 12 ay arasında sürer. Bu nedenle düzenli bakım önemlidir. Ancak vaka bazında bazı doktorlar dolgunun daha uzun süre dayanmasına yardımcı olmak için çeneye küçük bir Botox enjeksiyonu da kullanabilir.

Çene Dolgusu Sonrası İyileşme Süresi Nedir?

Bu ameliyatsız prosedürü kullanmanın en iyi yanlarından biri, neredeyse hiç iyileşme dönemi olmamasıdır. Hastalar tedavi edilen bölgede hafif şişlik, donuk ağrı veya hafif morarma yaşayabilir, ancak çoğu kişi bu yan etkilerin minimal olduğunu ve işlemden sonraki günler içinde tamamen azaldığını bildirmektedir. Diğer işlemlerde olduğu gibi işlem öncesi size tüm detayların ve özellikli durumların anlatıldığı bir form verilecektir, yönergeleri doğru uyguladığınızda süreç çok daha rahat geçecektir.

 

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.