window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1BEJ5G7ZYT'); G-1BEJ5G7ZYT

Dolgu Uygulamaları

Dolgu uygulamaları botulinum toksin uygulamasından sonra en çok tercih edilen ikinci estetik müdahaledir. Yaşlanma ile birlikte dokularda olan hacim azalmaktadır. Bu kapsamda sarkmalar ve yüzde çizgiler meydana gelmektedir. Bu destek dokuların yerlerine konması için meydana gelen çizgilerin belirginliğini azaltabilmek adına dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Ayrıca dudak dolgusu gibi daha dolgun görünen yüz hatları için dolgu materyalleri kullanıulmaktadır. Yüzde meydana gelen çizgiler iki ana başlık altında değerlendirilmektedir. Bunlardan ilki dinamik çizgilerdir. İkincisi ise statik çizgilerdir. Dolgu işlemlerinin buna göre gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu, dudaklara istenilen şekli veya hacmi vermek için cilt altına enjekte edilen jel formundaki enjekte edilebilir dolgu maddeleridir. Dolgu materyali, yumuşak dokulardaki boşluğu doldurur ve yerine sabitlenerek istenilen yapıyı oluşturur. Dudak dolgusunun bileşimine bağlı olarak, etki birkaç aydan birkaç yıla kadar sürebilir.

Dudak dolgusu, elmacık kemiği veya çene dolgusuna göre daha esnek ve akışkandır. 20 yaşından önce dolgu maddelerinin kullanımı için tıbbi endikasyonunuz yoksa, bu ilacı kullanarak kozmetik prosedürleri daha olgun bir yaşa kadar ertelemek daha iyidir.

Yanak Dolgusu

Yüzün en önemli bölgelerinden biri yanaklardır, yüzün genel hatları bunlara bağlıdır. Bu nedenle birçok kişi formunu korumak ve bu bölgedeki kırışıklıklardan kurtulmak için çaba göstermektedir. Bu durumda, kozmetik tekniklere başvurabilirsiniz. Bunlardan biri de yanak şekillendirmedir.

Yanakları şekillendirmek birkaç yolla yapılabilir. En yaygın ve popüler olanı yanak dolgularıdır. Kırışıklıklara içeriden etki eden deri altına bir ilacın enjekte edilmesi, cildin kıvrımlarının dışarı itilmesi ve basınçla yumuşatılması işlemidir.

Dolgu, doğal olarak yapılan bir ilaç türüdür. Deri altına enjekte edilir. Yüz düzeltmenin kozmetik yöntemlerinden en uygun fiyatlı olanlardan biridir. Enjekte etmek için sadece ince iğnelere sahip küçük şırıngalar kullanılır.

Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık kemiği dolgusu orijinal boyutlarına göre düzeltilmesi veya büyütülmesi olarak adlandırılır. Bu prosedürün uygulanmasının önerildiği endikasyonları göz önünde bulundurun:

  • Yüz derisi zaman zaman çöker, sarkık ve sarkık hale gelir.
  • Yaşam sürecinde meydana gelen mekanik yaralanmalar.
  • Çeşitli nedenlerle (genellikle dişlerin olmaması nedeniyle) yanakları çökmüş zayıf damarlar.
  • Büyük lakrimal oluklar meydana gelebilir.

Çoğu durumda, elmacık kemiklerine dolgu maddelerinin uygulanması, yüzün şeklini düzeltmek ve gerekli hacmi vermek için 25-30 yaşlarında ve ayrıca 50-60 yaşlarında yaşa bağlı çökmeler ile mücadele için uygulanmaktadır. Zamanla yüzdeki yağ dokusu kaybolur, kaslar kurur ve cilt sarkar, bu da nazolabial kıvrımların ve sarkık yanakların oluşmasına neden olur. Zamanında estetik yaptırırsanız ve cildin durumunu izlerseniz bu etkiden kurtulabilirsiniz.

 

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.