Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu, ince dudaklara sahip olan kişilerin daha dolgun dudaklara sahip olmaları için gerçekleştirilen bir dolgu uygulamasıdır. Dudak dolgusu uygulaması farklı dolgu çeşitleri ile gerçekleştirilebilir.

Kalıcı Olmayan Dudak Dolgusu

Dudak büyütme için şu anda en güvenli kalıcı olmayan dolgu malzemesi hyaluronik asit dudak dolgu maddesidir. Çünkü süresi sınırlı olmasına rağmen, biyouyumludur ve vücudumuz onu doğal olarak yok etmeye özen gösterecektir.

Hyaluronik asidin dudaklar üzerindeki etkisinin kesin süresi oldukça değişken olabilir. Bazı hastalarda 6 ay süren aynı malzeme, bazılarında bir yıla kadar dayanabilir.

Hyaluronik asit, bağ dokumuzun önemli bir yapı taşı olan polisakkarittir. Sadece hacim ve elastikiyet kaybıyla mücadele etmekle kalmaz, aynı zamanda kırışıklıklarla da savaşır ve bol miktarda nemlendirme sağlar.

Dudak Dolgusu Sonrası İpuçları

Dudak dolgusu işleminden sonra çok özen gösterilmesi gereken noktalar klinikte sizlere anlatılacaktır.

Soğuk Kompress: Morlukların oluşmasını önlemek veya söz konusu morlukları azaltmak için artışın yapıldığı bölgeye soğuk uygulama yapılması tavsiye edilir. Soğuk ayrıca olası iltihapla savaşmanıza yardımcı olacaktır.

Hijyen : Dudaklarınıza dokunmanız gerekiyorsa, özellikle tedaviden sonraki ilk saatlerde daima temiz ellerle yapın.

Isıdan kaçının : Dolgunun yapıldığı alanda (örneğin solaryumlar, saunalar...) doğrudan ısıdan kaçınmanız da önerilir.

Güneşe maruz kalmaktan kaçının : Bahsettiğimiz gibi ilk gün bölgedeki ısıdan kaçınılması tavsiye edilir ve bu da güneşe uzun süre maruz kalmaktan kaçınmak anlamına gelir.

Makyaj yapmayın : Dudak dolgusundan sonra en azından ilk birkaç saat bölgede makyaj yapmaktan kaçınmanız önerilir.

Diğer işlemlerde olduğu gibi işlem öncesi size tüm detayların ve özellikli durumların anlatıldığı bir form verilecektir, yönergeleri doğru uyguladığınızda süreç çok daha rahat geçecektir.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.