window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1BEJ5G7ZYT'); G-1BEJ5G7ZYT

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, 1952 yılında Dr. Michel Pistor tarafından uygulamaya konulan ve estetik amaçlar ile kullanılan bir uygulama olarak ifade edilmektedir. Mezoterapi uygulamaları; cilt yenilenmesi, saç tedavisi, zayıflama ve kronik ağrılarla mücadele gibi birçok alanda uygulanabilen bir yöntemdir.  Bu kapsamda mezoterapide kolajen ve elastin yapılarının dışarıdan gelen uyaranlar ile uyarılması sonucunda çeşitli avantajlar sağlamaktadır.

Mineral, aminoasit, vitamin ve enzimlerin birbirine karıştırılması ile deriye uygulanmakta olan mezoterapi yöntemi kapsamında enjeksiyonu yapılan maddelere bireylerin kendisi karar verebilir. Bu doğrultuda mezoterapinin uygulama alanlarının son derece yoğun olduğunu ifade etmek mümkündür.

Mezoterapiyi hangi alanlarda tercih edebileceğinizi aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

  • Ciltte yaşlanma ve sarkmaya karşı,
  • Ciltteki leke ve güneş lekelerine karşı,
  • Derideki sarmalara,
  • Aşırı kilo kaybı,
  • Selülit,
  • Saç dökülmesi,
  • Spor yaralanmaları,
  • Akut ve kronik ağrılar gibi insan yaşamını olumsuz etkileyen durumlarda mezoterapi uygulamasına başvurulabilir.

Saç Mezoterapisi

Saçlarda meydana gelen çeşitli dökülmeler kadınların ve erkeklerin yaşadığı en büyük problemlerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Kadınlarda ve erkeklerde görülen saç dökülmelerine karşı kullanılabilecek etkili yöntemlerden bir tanesi olan saç mezoterapisi ile saçların güçlenmesini sağlamak mümkün olabilmektedir.

Hücre metabolizmasının güçlendirilmesi ve hızlandırılması sağlayan saç mezoterapisi saçlarınızın sadece uzamasını değil uzamanın yanı sıra güçlü ve hacimli olmasına da yardımcı olmayı hedefler. Bu yöntemin uygulaması ucu çok ince olan iğneler yardımı ile gerçekleştirilmektedir. Saç derisinin 2 ila 4 mm altına enjekte edilmekte olan vitamin, mineral ve diğer güçlendiriciler ile saç köklerinde iyileşme hedeflenir. Genel olarak saç ekilmesinden yaklaşık olarak 6 ay gibi bir süre sonra başvurulan saç mezoterapisinde en temel amaç yeni çıkan saçları güçlendirip koruyabilmektir.

Genetik nedenler ile hava kirliliği, sigara kullanımı ve stres gibi çevresel faktörlerden, hormon bozukluklarından, beslenme – uyku düzensizliklerinden dolayı saçlarda ciddi seyrelmeler ortaya çıkar. Bu durumun ortadan kaldırılmasında kullanılan mezoterapi yöntemi kan dolaşımını arttırırken vitamin, mineral ve diğer besinlerce zayıf kalmış saç köklerini besler. Hastanın saç dökülme durumuna göre 4 ila 10 seans süren saç mezoterapisinde başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Yüz Mezoterapisi Nedir?

Güneşten kaynaklanmakta olan çeşitli lekelenmeler ve ciltte bulunan kolajen seviyesindeki düşüşler ile birlikte cilt zamanla dolgunluğunu kaybedebilmektedir. Söz konusu dolgunluğun geri kazanılması için başvurulan yüz mezoterapisinde bir ilaç karışımı hazırlanarak cilde enjekte edilmektedir.

Cildinde parlaklık ve yenilenme arzulayan kadınların birinci tercihi olan yüz mezoterapisi uygulamasında hyaluronik asit, antioksidan, vitamin ve çeşitli mineraller kullanılır. İnce uçlu iğnelerle uygulanan yüz mezoterapisinde ilk etapta 4 ila 6 seans uygulanması öngörülür.

Diğer işlemlerde olduğu gibi işlem öncesi size tüm detayların ve özellikli durumların anlatıldığı bir form verilecektir, yönergeleri doğru uyguladığınızda süreç çok daha rahat geçecektir.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.