Nazolabial Dolgu

Nazolabial dolgu, nazolabial kıvrım olarak ifade edilen burun ve ağız arasındaki kırışıklıkları doldurmak ve kırışıklıkların ortadan kalkmasını sağlamak için tercih edilen bir dolgu çeşididir. Nazolabial kıvrım yaşın ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkar. Bu kıvrımların oluşmaya başlama zamanı kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir.

Yüz germe operasyonuna bir alternatif olan nazolabial dolgu ile bireylerin kendilerini çok daha dinç ve genç hissedebilmeleri mümkündür. Bu dolgu işlemi ile bölgeye su bazlı partiküller ve sentetik dolgular enjekte edilmektedir. Nazolabial kıvrımlar için tekrar edilen nazolabial dolgunun etki süresi kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir.

Nazolabial Kıvrım Nedir?

Nazolabial kıvrım, burun kenarından ağız köşesine kadar uzanan, bazen de ağız tabanını kısmen saran bir kıvrımdır. Herkeste nazolabial kıvrımlar olsa da nazolabial kıvrımın derinliği değişir ve bu özellik çeşitli nedenlerle yaşla birlikte daha belirgin hale gelir. Bu yüz özelliği yaşla birlikte daha belirgin hale geldiğinden, birçok kişi bunu yaş ve yaşlanma ile ilişkilendirir.

Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır?

Nazolabial dolgu  Clostridium botulinum ve botulinum toksin tip B içeren maddelerin cilde uygulanmasıdır. Söz konusu maddelerin etkisi 6 aya kadar sürebilmektedir. Bu toksinler genellikle göz çevresine ve alına enjekte edilir.

Nazolabial dolgu maddesi göz ve dudak çevresinde de kullanılır. Çoğu, birkaç ay içinde dağılır ve maddenin kalıcı bir seviyesini oluşturmak için tekrarlanan tedaviler gereklidir. Bir alternatif, kolajeni, nazolabial kıvrımları kalıcı olarak veya en az birkaç yıl boyunca sabitlemek için solüsyonda kalan sentetik plastik mikro kürelerle karıştırmaktır. İğne ya da kanüller aracılığı ile gerçekleştirilen nazolabial dolgu, cildin dinç görünmesini sağlar.

Nazolabial dolgunun başka bir türü, dolgun yüz hatlarına enjekte edilen su bazlı jeller veya doğal vücut asitleri olan dermal dolgu maddeleridir.

Nazolabial Dolgu Kimlere Uygulanabilir?

Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen bir dolgu çeşidi olan nazolabial dolgu, özellikle 30’lu yaşlardan sonra bireyler tarafından tercih edilir. Nazolabial kıvrımların bulunduğu ve bu bölgede kırışıklıkların olduğu kişiler için son derece ideal olan bir dolgu yöntemidir.

 

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.