PRP Uygulaması

PRP, hastadan küçük bir kan örneğinin alınması ve doku büyüme faktörleri içeren trombositlerin elde edilmesi için santrifüj edilmesinden oluşan bir tedavidir. Bu büyüme faktörleri daha sonra yüzeysel mikroenjeksiyonlarla cilde uygulanır. Daha sıkı, daha parlak ve daha kaliteli bir cilde dönüşen kolajen, elastin ve epidermal doku üretimini uyaran, her hastaya özel kan türevi kullanan tamamen doğal bir yöntemdir.

PPR Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Kırışıklıkların, yara izlerinin ve çatlakların görünümünü iyileştirir. Ayrıca cilt hücrelerini uyarır ve kolajen-elastin liflerini yeniden düzenler. Ciltteki serbest radikal hasarını azaltır, kronik güneş hasarının etkilerini ve yaşlanmanın etkilerini azaltır. Cildin genel görünümünü iyileştirir.

Kılcal düzeyde, saç kalınlığının artmasına yardımcı olur. Ek olarak, büyüme döngüsünde saçların büyümesine neden olan değişiklikler meydana gelir. Bu nedenle saçlar için güvenli bir tamamlayıcı tedavi haline gelir.

PRP İle Hangi Bölgeler Tedavi Edilebilir?

Saç derisinin yanı sıra yüz ve vücuttaki herhangi bir cilt bölgesine uygulanabilir. Endikasyonları cilt gençleştirme, saç dökülmesi, çatlak ve yara izlerinin tedavisi, cilt gevşekliğidir. Ayrıca diğer gençleştirme tedavilerinden sonra cildin iyileşme ve iyileşme sürecini hızlandırmak ve iyileştirmek için tamamlayıcı bir tedavi olarak kullanılır.

PRP Nasıl Uygulanır?

Trombositten zengin plazmanın uygulanması bir prosedür içerir. Hastadan minimum miktarda kan alınır ve bu kan önceden belirlenmiş devirlerde dakika başına santrifüjlenir. Bu, kanın elemanlarının ayrışmasını ve ihtiyaç duyulan fraksiyonun izole edilmesini sağlar. İzole edilen plazma daha sonra tedavi edilecek alanlara enjekte edilebilir. Endikasyona göre uygulama ve seans tekrarı için farklı protokoller vardır. Hastanın kendisinden elde edilen bir ürün olduğu için toksik değildir veya alerji oluşturmaz.

Etkiler gün içinde ortaya çıkar ve gün geçtikçe artar. PRP’nin etkisi tedaviden en fazla 20-30 gün sonradır. İlk üç seansı gerçekleştirdikten sonra, sonuç yaklaşık 1 yıl sürer ve bu süre zarfında bir idame seansı gerekli olacaktır.

Kullanılan kan hastanın kendisinden alındığı için oldukça güvenli bir tedavidir. Bu nedenle her zaman tıp uzmanları tarafından uygulanması gereken basit ve ayakta tedavi prosedürüdür. Diğer işlemlerde olduğu gibi işlem öncesi size tüm detayların ve özellikli durumların anlatıldığı bir form verilecektir, yönergeleri doğru uyguladığınızda süreç çok daha rahat geçecektir.

 

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.