Yanak Dolgusu

Yanak dolgusu, yüz şeklinin çok daha güzel görünmesini sağlayan en önemli dolgu uygulamalarından bir tanesidir. Bu nedenle insanlar altın oran olarak tabir edilen üçgen şekilli yüz hatlarına sahip olmak isteyebilirler. Fakat birçok durumda bireylerin sahip olduğu genetik faktörler bu isteğe izin vermez. İşte bu noktada yanak dolgusu uygulamaları ön plana çıkmaktadır. Bir yüzün en önemli simgelerinden bir tanesi olan yanakların çok daha çekici bir görünüme sahip olması için profesyonel bir şekilde uygulanan yanak dolgularının tercih edilmesi çok önemlidir. Peki, yanak dolgusu nasıl yapılır? Şimdi gelin, yanak dolgusu ile ilgili tüm merak edilenleri hep birlikte inceleyelim.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yanak dolgusu, 2 farklı teknik ile uygulanan bir işlemdir. Klasik iğne uygulaması ile kanül uygulamasıdır. Klasik iğne uygulamasında iğne ile enjeksiyonu yapılırken kanül uygulamasında ise kanüller yardımı ile cildin altına uygulama gerçekleştirilmektedir. Kanül ile yanak dolgusunda herhangi bir şekilde ağrı ve acı yoktur. Bu son derece kısa bir işlemdir. Bu nedenle birçok klinik tarafından kanül uygulaması tercih edilmektedir. Yanak dolgusu yapımı adımları aşağıdaki gibidir.

  • Öncelikle yüz temizleyiciler yardımı ile cildin temizlenmesi sağlanır. Daha sona ise uyuşturucu kremler ile yanak bölgesi uyuşturulmaktadır.
  • Uyuşturma işlemi gerçekleştirildikten sonra cilt üzerinde çizim yapılmaktadır. Dolgu cildin altına enjekte edilmektedir. Oldukça pratik bir şekilde gerçekleştirilen bu işlem 10 dakika kadar sürer. Gündelik yaşantınız hiçbir şekilde etkilenmez.

Elmacık kemiği dolgusu olarak da ifade edilen yanak dolgusu ile çok daha dolgun yanakların elde edilmesi mümkündür. Bu doğrultuda elmacık kemiği bölgesinde kavisli bir görünüm sağlanırken çekici bir yüz hattı elde edilmektedir.

Yanak Dolgusu İşleminden Sonra Nelere Dikkat Edilir?

Yanak dolgusu işleminden sonra dikkat edilmesi gereken en önemli husus ilk 24 saat boyunca makyaj yapılmaması gerektiğidir. Bunun yanı sıra 1 hafta boyunca yüz masajı gibi dolguya zarar verilecek uygulamalardan uzak durulmalıdır. 1 hafta boyunca yüz üstü yatılmamalıdır. Yaklaşık iki hafta boyunca bol bol su tüketilmesi oluşacak ödemin önüne geçilmektedir.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.