window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1BEJ5G7ZYT'); G-1BEJ5G7ZYT

Badem Göz Nedir? İple Badem Göz Nasıl Yapılır?

Badem göz, temel olarak çekiciliği sembolize eden göz tiplerinden bir tanesidir. Birçok kişinin sahip olmak istediği göz şekillerinden bir tanesi olan badem gözşekli, hafif yukarı doğru eğimli gözler ve egzotik bir görünümü simgelemektedir.

Badem göz estetiği aslında göz kenarı ameliyatının bir parçasıdır. Temporal lifting dediğimiz şakak bölgesinin gerilme işlemi ile beraber yapıldığında daha canlı bir bakış kazandırır. Badem göz estetiği daha güzel bir görünüm elde etmek, genetik faktörler veya yaş nedeniyle oluşan gevşemeyi ortadan kaldırmak için yapılır. Bu işlem göz kapağının aşağı sarkmasıyla gelen yorgun ifadeden kurtulmayı amaçlar. Bunun yanı sıra gözlerin daha canlı bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Badem göz estetiği yaşı ortalama 40-50 iken, artan iş temposu ve stres daha erken yaşlarda yapılma sıklığını arttırmıştır. Bu estetik operasyonun gençler arasında bir trend haline gelmesine de neden olduğunu ifade edebiliriz.

Badem Göz Ameliyatı Neden Yapılır?

Gözler, yüzdeki en önemli organlardan biridir. Bireylerin etkileyici bakışlara sahip olmaları onların daha güzel hatlara sahip olmalarını sağlamaktadır. Bireyleri çekici hale getirdiği düşünülen badem göz estetiği birçok birey tarafından tercih edilmektedir.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Badem göz ameliyatı gözlerde hafif çekik bir görünüm oluşturur. Bu doğrultuda hasta eskisinden daha canlı ve dinamik görünür. Kadınların sosyal ve iş yaşamına daha etkin katılmaya başlaması ve bunun yol açtığı yoğun tempo ve stres gözlerine yansımıştır.

Gözlerinin dış köşeleri hafifçe sarkıktır ve bu, saçlarını gergin bir şekilde geri çekerek düzeltilmeye çalışılır genellikle. Badem göz estetik ameliyatı bu sorunu çözer. Badem göz ameliyatı gözün sarkık dış kenarını yukarı doğru alır.

Badem göz ameliyatı steril ortamda yapılmalıdır ve ortalama 45-60 dakika sürer. Genel anestezi veya sedasyon ile yapılan bir işlemdir. Badem göz ameliyatından sonra aynı gün taburcu olabilirsiniz. Operasyon sonra 4-5 gün süren ödem ve morluklar meydana gelir. Bu operasyondan sonra göz kenarında yaklaşık 0,5-1 cm'lik bir iz oluşur ve bu iz 3 ay içinde büyük ölçüde kaybolur.

Badem Göz Estetiği Görmeyi Etkiler mi?

Badem göz estetiği sonrası görme etkilenmez ve yüzde ifade kaybı olmaz. Ancak gözler çekik hale gelecektir. Bu nedenle ameliyatı yapan cerrahın planladığı gerginliğe müdahale etmemeniz uygun olacaktır. Aşırı gerginlikle görme alanını kısıtlayabilmektedir. Operasyon sonrasında bireylerin daha canlı, dinamik ve etkileyici bakışlarla sosyal hayata hızlı bir şekilde dönüşsağlaması amaçlanır.

Badem Göz Estetiği Restorasyon İşlemi

Badem göz ameliyatından sonra aynı gün hastaneden taburcu olursunuz. İlk gün buz uygulaması ile daha az morarma ve şişlik olmasını sağlıyoruz. Morluk ve şişlik kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 3-5 gün sürer. Görünür etki ortalama 30-45 gün sonra ortaya çıkar. Tam oturması ise 6 ayı bulur. Dikkat edilecek noktaların anlatıldığı detaylı bir form işlem sonrası size verilecektir.

 

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.