Fransız Askısı

Fransız askısı, ameliyatsız bir şekilde gençleşme sağlayan estetik uygulamalardan bir tanesidir. Yöntemin Fransız askısı olarak bilinmesindeki neden ile iple yüz germe esasına dayanmasıdır. Askılama yöntemi doğrultusunda belirlenmiş cilt ve yüz germe işlemleri günümüzde ki teknolojik uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu noktada işlemin etkisini kısa bir sürede görmenin mümkün olduğundan bahsedebiliriz.

Fransız Askısı Nasıl Yapılır?

Fransız askısı işlemi dinamik liftler lokal anestezi altında cilde uygulanmaktadır. 45 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir. İşlem öncesinde uygulama alanında kontroller gerçekleştirilir. Bu doğrultuda çalışılacak olan alanlar belirlenir. İplerin deri altında uygun bir yere yerleştirilmesi ile birlikte Fransız askısı yönteminin etkileri görülmeye başlanır.

Fransız Askısı Sonrasında İyileşme Süreci

İpin fiksasyon bölgesi yani kulak üstü olduğu gibi tercih edildiği için dikişe herhangi bir şekilde dikişe ihtiyaç olmadan işlemin sonlandırılması sağlanır. İşlem sonrasında bireyler iltihaplanma ve ağrılar meydana gelebilmektedir. Söz konusu ağrı ve enfeksiyonların giderilmesi içi ağrı kesiler kullanılabilir. Uygulamadan sonra bireylerin günlük hayatlarına kolay bir şekilde dönmeleri mümkündür.

Fransız Askısı Kullanım Alanları

Fransız askısı, cildinde yenilik ve gençleşme isteyen bireyler tarafından yoğun bir şekilde talep gören bir operasyondur. Bu noktada vücudun çeşitli yerlerinde uygulanabilmektedir. Uygulama, genellikle yüz ve vücut sarkıklıklarının giderilmesi için kullanmaktadır. Fransız askısı aşağıdaki kullanım alanlarında tercih edilmektedir.

  • Yanaklar
  • Çene altı
  • Elmacık kemikleri
  • Kaşlar
  • Yüzün oval yerleri
  • Boyun
  • Kollar
  • Göğüsler
  • Kalça
  • Bacaklar

Fransız Askısının Faydaları

Fransız askısının sağladığı pek çok fayda vardır. Mimik hareketlerinin birbiri ile uyumlu olabilmesi ve doğal görüntünün bozulmadan ciltte gençleştirme sağlanması için tercih edilmektedir. Bu doğrultuda ciltte oluşan derin çizgiler ve sarkıklıklar da ortadan kaldırılmaktadır. Fransız askısının sağladığı en önemli avantaj bireylerin mutsuz olmasına neden olan etkilerin ortadan kaldırılmasıdır.

Güvenli, konforlu ve acısız bir yöntem olan Fransız askısı lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Enfeksiyon riskinin çok az olması ve işlemden sonra dikiş izi olmaması nedeni ile sık sık tercih edilmektedir. Ayrıca uygulama sonrasında sosyal hayata dönüşte son derece kısa bir süre içerisinde gerçekleşir.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.