window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1BEJ5G7ZYT'); G-1BEJ5G7ZYT

Gıdı Liposuction

Gıdı liposuction, gıdısında yağlanma olan bireyler için hayat kurtarıcı operasyonlardan bir tanesidir. Gıdıda meydana gelen yağlanma erkekleri, kadınları, gençleri ve yetişkinleri etkilemektedir. Çoğu durumda ne diyet ne de fiziksel egzersiz gıdı problemini ortadan kaldıramaz. Cerrahi ve estetik tıp sayesinde submental yağları yok etmek ve daha ince bir boyun elde etmek mümkündür. Gıdı liposuction uygulamaları ile ince bir boyuna sahip olmak mümkün olabilir.

Liposuction; Boyun ve gıdı bölgesindeki lokalize yağların giderilmesi bölgenin yeniden şekillendirilmesi ve yüzdeki uyumun iyileştirilmesinin mümkün olduğu minimal invaziv bir ameliyattır.

Gıdı liposuction lokal anestezi ve sedasyon ile yapılır. Gıdı bölgesindeki yağları ortadan kaldırmak için etkili tekniktir. Ciltte görünür iz bırakmayan yağ birikimlerini emmek için çok ince ekstraksiyon kanülleri kullanılır. Bu sistem ile gıdı operasyonu iz bırakmayan bir yöntemdir.

Gıdı Liposuction Herkese Uygulanır Mı?

Gıdı liposuction için herkes iyi bir aday değildir. Bu nedenle uzmanlar her vakayı inceler ve her hastaya yüz ve boyunda kilo vermenin en iyi yanıt olup olmadığına karar vermelerini tavsiye eder.

Burada birikmiş yağın deri sarkmasıyla aynı şey olmadığını ifade etmek gerekir. Gıdı liposuction,  iyi bir cilde sahip olmanın yanı sıra boyun ve çene bölgesinde yağ birikimi olanlar için ideal bir tekniktir. Bu işlem; eğer ciltte sarkmalar da mevcut ise boyun germe ile kombine edilebilir.

Gıdı Liposuction Nasıl Yapılır?

Gıdı liposuction, gerçekleştirilen küçük kesiler yardımı ile bölgedeki fazla yağ dokusunun alınması sağlanır. Vakum ile alınan yağlara ulaşmak için çok ince kanüller kullanılmaktadır. Kısa süren bu işlem için lokal ya da genel anestezi uygulaması yapılabilir. İşlemden sonra hastanın klinikte kalmasına gerek yoktur. Bunun yanı sıra gıdı bölgesinde oluşan yağlar ile birlikte boyun bölgesindeki sarkıklıklar da giderilir. Bu da liposuction ile birlikte boyun germe işleminin uygulanmasını ifade eder. Germe işlemi yapılacaksa hastaya genel anestezi uygulanması daha doğru olacaktır ve süre biraz daha uzun olur. Diğer işlemlerde olduğu gibi ameliyat öncesi size tüm detayların ve özellikli durumların anlatıldığı bir form verilecektir, yönergeleri doğru uyguladığınızda süreç çok daha rahat geçecektir.

 

 

 

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.