window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1BEJ5G7ZYT'); G-1BEJ5G7ZYT

Göz Çevresi Estetiği

Göz çevresi estetiği genel olarak göz kapağı, gözün alt bölgesi ve kaşların olduğu bölgeyi kapsayan bir estetik operasyondur. Göz çevresi, bireylerde ilk bakışta dikkat çeken önemli bir bölgedir. Bu nedenle söz konusu bölgede meydana gelen kırışıklıklar-sarkmalar bireylerin yaşlı görünmesine neden olacaktır. Kırışıklıkların dışında göz altında torba görünümü ve göz kapağı sarkması bireylerin yorgun görünmesine de neden olmaktadır. Göz çevresi estetiğinde cerrahi ve cerrahi olmayan uygulamalar yapılmaktadır.

Blefaroplasti

Blefaroplasti yüz gençleştirmede etkisi en fazla olan ameliyatlardan biridir.  Yıllar geçtikçe göz çevresindeki deri incelir, sıkılığını kaybeder ve kaz ayağı denilen torbalar oluşur. Kozmetik, göz çevresi tedavisi açısından uzun bir yol kat etti, ancak çoğu zaman sadece bir blefaroplasti, gözlerimizin genç durumunu geri kazanmanın kapısına sahiptir.

Bu göz çevresi ameliyatı, bölgeyi yeniden şekillendirir, fazla dokuyu çıkarır ve yıllar içinde kaybolan alanlarda doku sağlar. Blefaroplasti üst veya alt göz kapağına yapılabilir.

Göz altı ve  ve Malar Bölgesinin Yağ Enjeksiyonu ile Doldurulması

Göz çevresi için hastalarımız tarafından çok talep edilen hızlı bir ameliyattır. Bu prosedürün amacı, tam olarak koyu halkaların ve torbalanmaların alanı olan periorbital bölgenin yaşlanmasını iyileştirmektir. Dolgu, hastanın yağ hücreleri izole edilerek çıkarılan ve işlenen kendi yağ dokusu ile yapılır. Bu hücreler daha sonra gözaltı  ve malar bölgesine yerleştirilen hücrelerdir.

Bu göz çevresi gençleştirme işlemi nasıl yapılır?

  • Lokal anestezi ve/veya sedasyon altında yapılır.
  • Müdahale süresi kısadır: 45-50 dakika.
  • Hastaneye yatış gerektirmez ancak 2-3 gün istirahat gerektirir.
  • 1 buçuk ayda yeniden değerlendirme ve gerekirse rötuş

 

Bu alandaki tıbbi gelişmeler sayesinde artık görünümünüzü güvenli, basit ve pratik olarak ağrısız bir şekilde gençleştirebilirsiniz.

Botoks Uygulamaları

Botoks uygulamaları göz çevresinde meydana gelen kaz ayaklarının ortadan kaldırılmasını sağlar. Bu sayede bireyler çok daha dinç ve genç bir görünüme sahip olabilmektedir. Botoks uygulamalarının etkisi 6 aya kadar sürmekte olup yenilenmesi mümkündür. Aynı zamanda kaşlarda bir miktar yükseltme ve canlı bir bakış elde edileilir.

Göz çevresi estetik uygulamaları kişilerin istek ve ihtiyaçlarına göre belirlenmekte ve uygulanmaktadır. Detaylı bilgi için muayene olmanız gerekmektedir. Diğer işlemlerde olduğu gibi ameliyat öncesi size tüm detayların ve özellikli durumların anlatıldığı bir form verilecektir, yönergeleri doğru uyguladığınızda süreç çok daha rahat geçecektir.

 

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.