window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1BEJ5G7ZYT'); G-1BEJ5G7ZYT

HiFU ile Yüz Germe

HiFU ile yüz germe ameliyatsız yüz germe uygulamaları olarak bilinmektedir. Teknolojik bir çözüm olarak bilinen HiFU sayesinde gerçekleşen operasyonda hastaların yüz bölgesinde görülen sarkma ve kırışıklıkların ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Bu sayede daha özgüvenli ve genç bir görünüm elde edilebilmektedir.

İnsan yaşamında çevresel faktörler ve yaşlanmanın etkisiyle yüzde sarkmalar meydana gelmesi doğaldır. Bu durum pek çok bireyin görsel anlamda kendini rahatsız hissetmesine neden olduğundan yüz germe uygulamalarına başvurmak kaçınılmazdır. Son dönemde hasta ve uzman hekimlerin çoğu tarafından tercih edilen HiFU tekniği yüz germede başarılı sonuçları da beraberinde getirebilmektedir. Bu tip ameliyatsız işlemlerin hiçbirinin cerrahi işlemlerin kalıcılığı ve sonuç kalitesinin yerini tutmayacağının altını çizmemiz gerekir.

HiFU ile Yüz Germe Nasıl Uygulanmaktadır?

Yüz germe süreçlerini kolaylaştırmak adına tercih edilen HiFU tekniği standart cerrahi uygulamalardan farklıdır. Bu çözümde amaç ameliyatsız hızlı sonuç ve bir miktar gerginlik almaktır.

HiFU ile yüz germede öncelikle cilt temizleme uygulaması yapılarak operasyon öncesi hazırlık gerçekleşir. Sonrasında cilde sürülen lokal anestezik krem ile uyuşma sağlanarak ağrı ve acı hissi azaltılır. Yüzün uygulama yapılacak bölgelerine sürülen jel ile birlikte cildin alt tabakasına uyarı gönderilir. 4,5 mm, 3 mm ve 1,5 mm başlıklarla sırasıyla gerçekleşen uyarı ve onarım işlemleri sayesinde cilt altı katmanlara temelinde ısı enerjisi verilerek germe işlemi tamamlanmaktadır. Bu tür işlemlerde yüz germe ifadesini kullansak da doğru olan tanımlama yüzün sıkılaşmasıdır diyebiliriz.

HiFU ile yüzün sıkılaşması sürecinde kollajen üretiminin de harekete geçirilmesi çerçevesinde yüzde gençleşme etkisinin görülmesi muhtemeldir. Tek seansta etki görülmesi bu tedavi için en özel detay olurken bazı hastalar için 2-3 seans uygulama gerekmektedir. İşlem süresi ortalama 1 – 1,5 saattir.

HiFU ile Yüz Sıkılaştırmanın Etkileri

Yüz sıkılaşmasında yenilikçi bir yaklaşım olan HiFU sayesinde ağrı hissi yoktur. Anlık ağrılar oluşması doğal karşılansa da uygulama tamamlandığında hastanın acı duyması söz konusu değildir. İşlem tamamlandıktan sonra germenin etkileri 1-2 ay içerisinde tam anlamıyla görülmeye başlanır. Uygulamanın kalıcılığı çevresel koşullar, yaşlanma ve beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak 1 – 2 yıl devam eder. HiFU ile yüz germe etkileri kalıcı olmadığından tekrar uygulamalara da başvurulmaktadır. 30 – 50 yaş aralığındaki bireyler HiFU ile yüz gerdirmeye en çok başvuranlardır. Diğer işlemlerde olduğu gibi işlem öncesi size tüm detayların ve özellikli durumların anlatıldığı bir form verilecektir, yönergeleri doğru uyguladığınızda süreç çok daha rahat geçecektir.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.