window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-1BEJ5G7ZYT'); G-1BEJ5G7ZYT

Kaş Kaldırma (İp Uygulaması)

Kaş kaldırma; insan yüzünde yaşlanma etkisi ile görülen sarkmaların giderilmesi amacı ile tercih edilen oldukça önemli müdahalelerden bir tanesidir. Yaşlanma nedeni ile cildin daha gevşek bir hale gelmesi kaş gibi insan yüzünde önemli kısımlarındaki düşüklüklere neden olur. Görsel açıdan rahatsız edici bir görüntüye neden olabildiği gibi sağlıklı yaşama da engel teşkil edebilen kaş sarkmalarına karşı doğru müdahalenin gerekli olduğu açıktır.

Kaş sarkmalarından dolayı yorgun, yaşlı veya sinirli bir görüntüye bürünmeniz durumlarını gidererek yaşama daha güler yüzle bakmanıza olanak sağlamaktadır.

Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi ile gerçekleştirilen ve dikiş yardımı ile kaşın istenen konumda sabitlenmesini sağlayan bir süreçtir. 6 ay ila 2 yıl arasında etkili olması tekrar yapılması gerekliliğini doğurur. En çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesi olsa da uzmanlarımız eşliğinde karar verilmesi gereken bir uygulamadır.

Kaş Kaldırma Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş kaldırma operasyonu sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Söz konusu noktalar aşağıdaki gibidir.

  • Kaş kaldırma operasyonundan sonra kısa dönem içinde kaşlarınız son görünümüne kavuşur. Kaş kaldırma operasyonu uygulandıktan 2 gün sonra sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. Bu süreye kadar kaşlarınızı darbelerden korumanız gerekmektedir.
  • Kaş kaldırma operasyonundan 2 hafta sonra makyaj yapmaya başlayabilirsiniz. Bu süreye kadar makyajdan uzak durmalısınız.
  • Kaş kaldırma operasyonu sonrasında ağır egzersizlerden uzak durmalısınız. Kendinizi zorlayacak hareketler yapmamalısınız.
  • Operasyondan sonra ağır darbeler almamaya özen göstermelisiniz.
  • Kaş kaldırma operasyonu sonrasında bölgede geçici his kaybı, enfeksiyon ve kanama gibi durumlar oluşabilir.

Kaş Kaldırma ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kaş kaldırma sonrasında iyileşme süreci nasıldır?

Kaşlarınızın daha dik ve kusursuz olması adına başvuracağınız kaldırma uygulamalarına göre iyileşme süreci farklılaşır.

Kaş kaldırma ne derecede yapılmalıdır?

Kaşlarınızda ne kadar kaldırma gerçekleştirileceği kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir.

Kaş kaldırma uygulaması kalıcı mıdır?

Estetik uygulamalar kalıcı olmayan çözümlerdir. Bu nedenle kaşlarınızı kaldırdıktan sonra kişisel özellikleriniz ve uygulamaya göre değişen sürelerde tekrar operasyon geçirmeniz gerekebilir. Bu işlemler önceden belirttiğimiz gibi cerrahi işlemler gibi kalıcı sonuçlara ulaşamaz. Diğer işlemlerde olduğu gibi işlem öncesi size tüm detayların ve özellikli durumların anlatıldığı bir form verilecektir, yönergeleri doğru uyguladığınızda süreç çok daha rahat geçecektir.

 

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.