Likid Yüz Germe

Sıvı yüz germe olarak da ifade edilen likid yüz germe, cildin çok daha çekici ve genç bir hale gelmesi için tercih edilen bir dolgu yöntemidir. Cilde enjekte edilen dolgu, ciltteki kırışıklıkların azalmasını ve cildin çok daha dingin gözükmesini sağlayacaktır. Sıvı yüz germe yönteminde en temel amaç cildin kaybettiği hacminin geri kazandırılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle hyaluronik asitli dolgular enjekte edilmektedir.

Ciltte hacim kaybı, çeşitli nedenlerden dolayı ve özellikle yaş faktörünün ortaya çıkması ile meydana gelmektedir. Sarkık yüz özellikleri, çukur olan bölgeler yeniden şekillendirilir ve cildin genç bir görünüme sahip olması sağlanır. Ameliyatsız olması nedeni ile sık sık tercih edilen bu yöntem, aynı zamanda daha az riskli ve daha az maliyetlidir.

Likid Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Sıvı yüz germe işlemi, enjekte edilebilen dolgu maddelerinin kullanımı ile yüzün gerdirilmesini sağlar. Bu sayede dolgunlaştırılmış ve yeniden şekillendirilmiş olan cilt, bireylerin kendilerini çok daha genç hissetmelerini sağlar. Bu uygulama tek başına uygulanabileceği gibi botoks ile birlikte de uygulanabilmektedir.

Dolgu maddelerine ek bir şekilde botoks kullanımı, çok daha iyi ve uzun ömürlü sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır. Çünkü botoks, kas kasılmalarının nedeni olan sinirleri bloke eder. Gerekli bölgelere enjekte edilmesi durumunda belirli yüz ifadelerini yapmak ile sorumlu olan kaslar devre dışı kalır. Bu da çizgi ve kırışıklıkların, kaz ayaklarının ortadan kaldırılmasını sağlar.

Likid Yüz Germe ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu işlemi uygulayacak kliniğin son derece profesyonel olması gerektiğini unutmamalısınız. Bu noktada FDA onayı olmayan ürünlerin kullanılmaması gerekir. Bu konuda hekiminizden kesinlikle bilgi almalısınız. Piyasanın çok altında fiyatlar ile gerçekleştirilen uygulamaların kesinlikle zararlı olduğunu bilmelisiniz. Enjekte işleminden sonra ciltte uçuk, döküntü, sivilce, enfeksiyon ve kist gibi durumların oluşması noktasında kesinlikle hekiminize başvurmalısınız. Bunun yanı sıra farklı bir durumun oluşması da alerjik bir etkinin oluşmasına neden olabilir. Her ne kadar yan etkileri çok az olan bir uygulama olsa da olası yan etkilerin meydana gelmesi durumunda hemen müdahale edilmelidir.

 

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.