Ulthera ile Yüz Germe

Ulthera teknolojisi, cildin en alt katmanında yer alan dokulara ses dalgaları gönderen bir teknolojidir. Gönderilen bu ses dalgaları ile noktasal ısı artışları meydana getirilir. Bu doğrultuda kollajen üretiminin uyarılması sağlanır.

Ultherapy teknolojisi son dönemlerde sık sık talep gören bir teknoloji haline gelmiştir. yüz ve boyun germe için kullanılan bu yöntemin başlıca sağladığı etkiler şu şekildedir:

  • Ciltte daha fazla kollajen üretimini sağlayarak genç bir görünüm oluşturur.
  • Güçlenmiş bağ dokusunun oluşturulmasına yardımcı olur.
  • Çok daha sıkı bir cilt elde etmenizi sağlar.
  • Kırışıklarda büyük oranda azalma meydana getirir.

Ultherapy Yüz Germe Nasıl Uygulanır?

Bu işlem esnasında ulthera cihazının ultrason özelliği bulunan başlığı kullanılmaktadır. Bu başlık cilde temas ettirilir ve cildin alt katmanları görüntülenir. Bu sayede ciltteki tüm problemlerin anlaşılması sağlanır. Söz konusu görüntü eşliğinde 3 ile 4.5 mm aralığında derinde bulunan bağ dokularına odaklanma sağlanır. Bu dokulara ses dalgaları gönderilir. Kollajen üretimini uyaran ısı hasarlarının oluşturulması sağlanır. Uygulamadan sonraki süreçte cildin taşıyıcı dokularında kollajen üretimi başlar. Bu da cildin çok daha sıkı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur.

Ultherapy ile Yüz Germe İşlemi Ne Kadar Sürer?

Bu yüz germe yönteminin işlem süresi kişiye göre değişmekle birlikte göz çevresine gerçekleştirilen uygulamanın süresinin yaklaşık 15-20 dakika olduğundan bahsedebiliriz. Bunun yanı sıra tüm yüz için yapılacak uygulamalarda ise süre 1 saate kadar uzayabilir. Tek seanslık bir uygulama ile yüz germe de mükemmel bir sonuca ulaşılabilir.

Ultherapy Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Ameliyatsız bir şekilde yüz germe operasyonu olarak bilinen ultherapy yöntemi cildin gençleşmesini sağlayan bir operasyondur. Bu noktada yüz bölgesinde kırışıklık ve jaw line olarak ifade edilen çene çizgisinde sarkma sorunu olan bireyler için mucizevi bir yöntemdir. Bu yöntem yanak, gıdı, boyun gibi bölgelerdeki sarkıkların ortadan kalkmasını sağlar. Aynı zamanda kaş kaldırmak için de kaş ve alın bölgesine uygulanabilir. Son olarak göz etrafı, gözün alt kısımları ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkların azaltılması için de tercih edilmektedir.

 

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçin.